5 фільмів про фотографію, що надихають

Цікавитесь фотографією або шукаєте натхнення? Тоді ця підбірка фільмів для вас.

Цікавитесь фотографією або шукаєте натхнення? Тоді ця підбірка фільмів для вас.

 

Blow Up

Blow Up, 1966
За основу для сюжету фільма взято оповідання “Слюна диявола” Хуліо Кортасара. Він розповідає про фотографа, який випадково зазняв вбивство у міському парку. Помічає він це під час проявки та збільшення фото. Решту фільму фотограф намагається з’ясувати, чи зазняв він справжній злочин чи, можливо, це була лише оптична ілюзія.

 

The Public Eye, 1992
Леон Бернстайн ー репортер, який може дістати будь-яку інформацію. Якщо щось десь відбувається, він зі своїм фотоапаратом одразу опиняється там та дістає сенсаційні кадри. Він мріє створити авторський альбом зі своїми фото та показати пересічним людям яка вона, справжня, брудна Америка без прикрас. Проте втілити задум стає складніше після того, як йому вдається зазняти одну з розбірок мафіозі.
Герой Бернстайна взятий з реального життя. Це прототип репортера Артура Фелліга ーмайстра кримінальної хроніки Нью-Йорка. Він створив особливий жанр документального фото та мав вплив на багатьох знаменитих фотографів, зокрема на Енді Воргола.

The Public Eye

 

Pecker

Pecker, 1998
Пекер ー звичайний хлопець, який просто обожнює знімати. Він не розлучається зі своєю камерою та карбує на плівці фотоапарата все, що бачить: людей, вулиці, пейзажі. І це приносить йому неймовірну славу та визнання. Проте в результаті виявляється, що ця слава заважає йому жити так, як він хоче. Фільм дуже яскравий та динамічний, тому особливо радимо його до перегляду.

 

We’ll Take Manhattan, 2012
Девід Бейлі ーдуже перспективний фотограф. Разом з юною моделлю Джин Шріптон вони створили справжній переворот у фотографії 60-х років. Цей фільм дуже яскраво передає атмосферу тієї епохи, коли починали відступати від шаблонів, а також те, що рушієм усіх культурних переворотів була саме фотографія. 

 

We'll Take Manhattan

 

Fur

 

Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus, 2006
Це історія Діани Арбус ー знаменитого американського фотографа. Вона знімала для всесвітньо відомих видань, включаючи Vogue, Harper’s Bazaar та інші. Проте славу принесли їй не фотографії з глянців, а ті, на яких вона знімала трансвеститів, карликів та повій. Фільм показує не її біографію, а те, чому, ймовірно, вона почала знімати саме таких людей.