Баварія. Казкове місце з поштових листівок

Баварія

З дитинства мені подобалися  старі європейські міста, такі затишні, з вузькими вулицями і середньовічними будинками. Досі пам’ятаю, як зберігала фото таких місць в свою галерею. Думаю, тому я й обрала для першої самостійної подорожі Німеччину, а саме один із найкрасивіших її регіонів (або, як правильно в Німеччині, земель) ―  Баварію. 

Люблю планувати поїздки, хоч місцями це складний процес. Але якщо є з ким його розділити, в результаті все вдається. Тож цієї осені я зі своїм хлопцем прилетіла в місто Нюрнберг. 
Це те саме місто, про яке зазвичай говорять: “от в Європі…” І дійсно, тут є все те, чого особисто мені часто не вистачає для комфортного і насиченого життя.

нюрнберг

нюрнберг
нюрнберг

Маленьким Нюрнберг не назвеш, місто за населенням друге в Баварії після Мюнхена. Оманливе враження “невеликого затишного містечка” скоріше створює архітектура в центрі, з традиційними німецькими будинками, соборами та вітринами магазинчиків.

До речі про крамниці. EMP Store ― культовий рок-магазин, де очі просто розбігаються від всього, що там є. “Трушний” одяг, плакати, мерч ― додайте цей магазин у список того, що треба відвідати.  Ultra Comix ― двоповерховий магазин з книгами, коміксами, фігурами супергероїв в повний зріст і всіма можливими товарами з наших улюблених фільмів, книг і серіалів. Там можна ходити годинами і просто роздивлятися все, навіть якщо нічого не купите.

Кенігсзее

Кенігсзее

Баварія ― це також регіон озер і потрібно було побувати хоча б на одному з них. Прокинувшись о 5 ранку, ми сіли в автобус, доїхали до австрійського міста Зальцбург, звідки зробили ще 2 пересадки і знову опинились в Німеччині, в регіоні Берхтесгаден. Це цілий національний високогірний парк, площею 210 кв.км і тут знаходиться те, заради чого і була запланована наша пригода. Побачивши озеро Кенігсзее, одразу забувається ранній підйом і 3 пересадки (остання з яких взагалі не втомлювала, тому що автобус їхав вже в горах і за вікном було видно ті самі омріяні Альпи). Оточене горами з двох сторін, воно вважається одним з найчистіших в Європі.
 
У Німеччині бережуть природу, тому пересування через озеро дозволене тільки на човнах і засобах з електродвигуном. Веслувати після 3-х годин дороги не хотілось, тому ми сіли на кораблик та слухали екскурсію незнайомою нам німецькою.

Кенігсзее

Кенігсзее

Діставшись другого берега Кенігсзее, в 10-ти хвилинах знаходиться ще одне невелике озеро ― Оберзее, одне з улюблених місць пейзажних фотографів. Озеро нагадує великий колодязь, оточений горами. Справжня альпійська природа заворожує та трохи схожа на казку. Потрапити сюди ― це як побувати всередині поштової листівки.

Мюнхен

Баварія поєднує в собі і дику природу, і сучасні міста, і тихі старовинні вулички, тому можна сказати, що вона готова прийняти будь-якого туриста та не змусить його нудьгувати. Цей регіон вважається однією з кращих туристичних областей і, повірте, недарма. Туди обов’язково треба поїхати, щоб переконатися, що це правда. 

Текст і фото: Ірина Балабанова