Епоха “Вінтаж”: пісні, гідні вінілу

Голка трохи заскрипіла, торкнувшись глянцевої поверхні платівки. Мелодія наче переносить на років 30 чи 40 тому, коли, здавалось, все було набагато атмосферніше.

Голка трохи заскрипіла, торкнувшись глянцевої поверхні платівки. Мелодія наче переносить на років 30 чи 40 тому, коли, здавалось, все було набагато атмосферніше. Автор цієї статті любить ретро, тому знайомить вас зі своєю суб’єктивною підбіркою пісень, які краще слухати лише на вінілі.

Queen – Somebody to love
Пісня, написана в далекому 1976-му Фредді Мерк’юрі. Це певний пошук душі, себе загалом. За допомогою нашарування звуку в пісні вдалося відтворити госпельний хор сотні голосів з бек-вокалу трьох учасників групи, який лежить в її основі. Багато в чому на створення «Somebody to love» Мерк’юрі надихнула творчість Аретти Франклін.

Def Leppard – Love bites
Балада, записана групою в 1987-му для альбому  Hysteria. Це єдина пісня групи, яка входить до Billboard Hot 100 до сьогоднішнього дня. Спочатку вона була простою кантрі-баладою, для музикантів групи вона звучала як щось, чим вони не займалися до того. Вони додали до неї потужні рок-елементи та емоційний бек-вокал.

Queen – Bohemian Rhapsody
Найдорожчий сингл групи Queen, написаний в 1975-му році. І, мабуть, найнезвичайніший. Загалом, це сюїта без приспіву, яка складається з кількох частин: вступ, балада, оперний перехід, хард-рок партія та рефлексивна кода. На запис цієї пісні пішло три тижні, а в деяких місцях є більш ніж 180 повторів. Гітарист Браян Мей пізніше розповідав, що стрічка була в переробці стільки разів, що, коли на неї дивилися проти світла, вона була майже прозорою. Звичайно, це був прорив у музиці, який отримав далеко не однозначні відгуки у критиків, але до сьогодні вона залишається однією з найпопулярніших пісень групи.

The Beatles – Michelle
Любовна балада, яка відрізняється від решти пісень групи наявністю в ній фрагменту французькою мовою. Вона була написана у 1965-му Полом Маккартні. Це одна з найстаріших пісень музиканта, яку він склав на своїй першій гітарі. Вона зберігається в нього і до цього часу. “Я пам’ятаю, на мені був чорний светр з високим коміром, я загадково сидів у кутку та награвав мелодію, схожу на французьку. Декілька років потому Джон запитав: “Пам’ятаєш ту французьку річ, яку ти грав у Мітчела?” Я сказав: “Так”. Він відповів: “Хороша мелодія, потрібно щось з нею зробити”, – згадує Маккартні.

Tom Waits – Christmas Card from a Hooker in Minneapolis
Ця блюзова пісня трактується як “замальовка від першої особи”. ЇЇ текст розповідає про лист дівчини до хлопця на ім’я Чарлі, в якому вона розповідає про свої життєві обставини. Закінчується лист тим, що дівчина знаходиться в тюрмі, але її обіцяють звільнити до дня Святого Валентина. Пісня отримала безліч каверів та інтерпретацій від багатьох виконавців.

Whitesnake – Is this love
Цей сингл став однозначним хітом групи, який довгий час займав перші рядки американських та британських чартів. Також вона ввійшла до декількох лайв-альбомів групи. Пісня була написана вокалістом та гітаристом Whitesnake, про неї довго ходили чутки, начебто вона написана для Тіни Тернер, що пізніше було спростовано самими музикантами.

Alannah Myles – Black velvet
Сингл із дебютного альбому співачки, який перебував у Billboard Hot 100 25 тижнів. Назва пісні – відсилка до Елвіса Преслі. Velvet Elvis називають канонічне зображення відомого рок-н-ролльщика на будь-якому темному фоні. Також з чорним оксамитом можна порівняти м’який голос Елвіса. Ще Black velvet – це відомий канадський віскі, це згадується у рядку «Black Velvet, if you please».