Месники. Кінець епохи

The Avengers: Endgame

Коли я вперше побачила "Залізну Людину" в 2008 році, я закохалася в персонаж Тоні Старка. Потім вийшов "Перший Месник" і "Тор". Я полюбила Стіва Роджерса і Тора Одінсона. Кожен з цих героїв став ніби частиною сім'ї для мене. Коли в 2012 році вийшли перші "Месники" і улюблені персонажі зустрілися, я відчула щось неймовірне. У Марвел вийшло те, чого у свій час домігся Джордж Лукас із "Зоряними війнами". Я полюбила кожного персонажа і пропустила через себе їхній розвиток. Вони вчилися і страждали, втрачали і знаходили. Вони жертвували собою заради загального блага і робили помилки, з наслідками яких їм доводилося зіткнутися віч-на-віч. Стен Лі створив неповторних персонажів, кожен з яких є унікальним. Не тільки набором здібностей, а й своїми людськими якостями.

З Тором ми навчилися перемагати свою пиху і гординю. Зі Стівом Роджерсом пройшли шлях від хворобливого, щуплого хлопчика до героя, гідного престолу Асгарда. З Тоні Старком ми всі були мільйонером, плейбоєм і філантропом, під бронею якого б'ється найдобріше серце людини, здатної пожертвувати всім заради людства. З Халком ми розривалися між неконтрольованим гнівом і спокоєм. З Наташею пройшли шлях від безжальної шпигунки до жінки, яка знайшла свою сім'ю серед Месників. З Клінтом ми були добрим, люблячим батьком і чоловіком, який бореться пліч-о-пліч з Богами і супергероями.

Це команда чудових акторів, режисерів, сценаристів і супергероїв, які подарували нам можливість побачити в кожному персонажі ті якості, які присутні в будь-якій звичайній людині.

Крім основної шістки Месників, що з'явилася в битві за Нью-Йорк 2012 року, було ще чимало прекрасних персонажів, яких ми також покохали і з нетерпінням чекаємо їхнього повернення в нових фільмах Марвел, а вони неодмінно будуть.

У фільмі "Війна Нескінченності" Месники стикаються з найбільшою загрозою в своїй історії ー титаном Таносом, який замислив знищити половину всього живого у Всесвіті. Це йому вдається. І в новому фільмі герої постають перед нами розбитими, позбавленими віри в себе і в свої сили. Брати Руссо (режисери фільму) розповідають, що в своїй творчості дотримуються принципу "постав себе в кут". Тобто вони довели історії всіх героїв до тієї межі, після якої просто неможливо уявити подальший розвиток. Нас разом з улюбленими персонажами занурюють в атмосферу розпачу та безвиході становища. Герої втратили друзів і коханих, своїх товаришів по зброї, з якими сміялися і жили. Стів втрачає найкращого друга, заради якого розв'язав цілу громадянську війну і став по різні боки з Тоні Старком. Сам же Тоні втрачає людину-павука, Пітера Паркера, який був для нього майже сином. Але героям потрібно перебороти свої втрати, знову піднятися і йти в бій.

Лиходії у всесвіті Марвел завжди були неоднозначними. У них завжди була причина стати такими, якими вони є. Найчастіше саме головні герої були причиною їхнього перевтілення в лиходіїв. Танос ー наймогутніший з них і це він у 2012 році послав Локі на Землю. Він вважає, що його місія принесе всьому Всесвіту користь. І він готовий пожертвувати заради цього багато чим. Зокрема своєю донькою Гаморою, яку він дуже любив. Страшно, що божевільні люди, які роблять жахливі вчинки, найчастіше виправдовують їх тим, що несуть добро в цей світ.

Посил кіновсесвіту Марвел простий: "Ніхто не може вершити долі інших людей". Адже Танос говорить доктору Стрейнджу в "Війні Нескінченності", що з рукавицею і всіма каменями нескінченності він може знищити весь Всесвіт, тож вбити лише половину ー це вже милість з його боку. Він навіть не розуміє усього жахливого змісту своїх слів.

Танос ー збірний образ усіх лиходіїв одночасно, який вважає вбивство половини живих істот ー благом. Усередині свого хворого розуму він уявляє себе благодійником, що дарує цьому світу свободу. Завдяки переміщенням в часі, в "Месники. Завершення" перед нами постає молодша версія Таноса з 2014 року. Знайшовши в пам'яті Небули розвиток подій в майбутньому, він говорить, що зрозумів, як помилявся. Цей світ взагалі не гідний його милосердя і він не буде залишати половину в живих. Він зітре з лиця землі всіх нині живих і побудує абсолютно новий світ. Йому лише потрібно забрати у Месників рукавицю нескінченності і після клацання пальців більше не залишиться тих, хто буде мстити за полеглих.

У боротьбі за рукавицю на руїнах бази Месників відбувається найепічніша битва, яку ви коли-небудь бачили. Адже наша команда встигає повернути назад всіх героїв, що розсипалися в пил в минулому фільмі. І спільними силами вони протистоять армії Таноса. Неможливо стримати сльози на очах, коли відібрані у нас в минулій частині герої повертаються до життя, поспішаючи на допомогу, здавалося б, переможеним героям.

Справжній фанат кіновсесвіту не буде розчарований. Герої основного складу Месників (Чорна Вдова, Соколине Око, Капітан Америка, Залізна Людина і Халк) завершили свої сюжетні лінії гідно і видовищно. Були смерті, без яких не можна було обійтися, тому що життя ー це кругообіг і Тоні Старк, який не раз приносив себе в жертву, зробив це востаннє.

Роберт Дауні Молодший ー серце цього кіновсесвіту, відіграв свою роль так, що в залі кінотеатру в момент смерті Тоні Старка, стояла тиша, яку порушували лише схлипування. Втратили ми і Чорну Вдову. Стів на питання Старка: "Чи була у неї сім'я?", відповідає "Так. Ми". Вона віддала все заради своєї сім'ї, заради Клінта. І пішла, як справжній герой, яким вона і була у всіх фільмах.

"Месники. Завершення" закінчив цикл з 22 фільмів, який почався у 2008 році з "Залізної Людини" Джона Фавро. І це один з наймасштабніших, епічних і пам'ятних кінців, який ви коли-небудь бачили за останні 10 років.

Я вже була на цьому фільмі два рази, збираюся піти втретє. Я вдячна акторам, режисерам братам Руссо і продюсеру Кевіну Файгі за те, що вони зібрали цю мозаїку в одне ціле. Я щаслива попрощатися зі своїми улюбленими супергероями і рада, що капітан Америка все ж станцював з Пеггі Картер той танець.

Я люблю цей фільм 3000. І я думаю, що не я одна.

P.S. Спасибі, Стен!
 

Текст: Дар'я Попкова