"Музика тут грає файна, йо": дебютний альбом Alina Pash

pash alina

Немає сучасного меломана, який не погодився б з тезою «український саунд ー це круто». Ми живемо у вирі найрізноманітнішої музики, за яку бере гордість, коли дізнаєшся про топи світового шазаму, міжнародні премії, саундтреки до фестивального кіно, та найголовніше ー яку слухаєш і любиш сам. 

Я особисто знала її творчість за фітами з ТНМК та Alyona Alyona, додавала в плеєр, отримувала задоволення від прослуховування і дуже чекала на сольний альбом. Всі шанувальники чекали і дочекалися бомби. Варто зазначити, що звучання її муз. матеріалу ー це трохи дивне, але напрочуд гармонійне поєднання етно та електроніки з закарпатським діалектом, шматочком народних пісень, і все це виконавиця відтіняє іноді реп-панчами, іноді гортанними переспівами, а іноді й ультра-високими нотами з елементами скріму. Отже, поціновувачі отримали це все у величезній дозі у першому сольному альбомі ПИНТЯ:ГОРИ. Я обрала декілька треків, які заслуговують уваги як фанатів Аліни, так і просто любителів якісної української музики. 

Bosorkanya (босорканя ー відьма закарпатською) відкриває альбом різким звучанням контрабасу та лоу-bass, з містичним текстом, запозиченим з «на городі конопельки» та власним Аліни, качає не гірше треків на рейв-вечірках, наповнений дивним поєднанням сучасності та історії. Обов’язково до прослуховування.

Slukhay мені нагадує афро-джаз, різкий та зухвалий трек, який ідеально підійде для вечірок та танців на пляжі. Типовий високий тембр та переливи голосу додають веселощів та запалу. Додано модний зараз іспаномовний брідж uno-duos-tres, який відтіняє пісню екзотикою. Впевнена, припаде до смаку танцівникам dancehall.

Tamagotchi ー моя улюблена пісня з альбому. «Приходи уночі, в мене є тамагочі, будем ми ся грати», ー типова для Паш гра діалектом. Пісня схожа на саундтрек до аніме, або навіть трошки на k-pop. Легка, приємна, яскрава, до другої половини розкривається об’ємним вокалом. Сподобається кожному, хто кохається та пізнає дзен.

Pintea ー пісня що дала назву альбому. Сам Пинтя ー це «Робін Гуд» Закарпаття, реальна людина з історії. Не єдиний трек з альбому, де поєднується англійська з  українською, але саме тут це зроблено найкраще. Аліна співає: «bad boy, герой, it’s my grandpa», що звучить дуже gangsta, особливо коли додаються звуки зброї, та типові pow-pow ніби з вест-косту. Дуже «стильний» трек, підійде для машини на повну гучність.

Ще уваги заслуговують Seredyna ー єдиний ліричний твір з ніжними наспівами: «якщо ви втрачаєте ваше кохання ー наберіть 666», де знову ж таки поєднується протилежне. Oigaigai – це на авторський лад народна «ой дівчина-горлиця», Bitanga ー вже відома до альбому пісня, візитна картка співачки.

 

 

Взагалі, через весь альбом доходить потужний посил свободи та відсутності рамок, як в звучанні так і в життєвих позиціях. Це красиво, правильно та сучасно. Турбофолк – дуже вдале слово для характеристики нового музичного жанру від Аліни Паш. Турбо, пушка, кач, swag разом із ніжністю, духовністю, відданістю традиціям та любов’ю до України. Кохайтеся, кохайте себе, слухайте українське.

Послухати повний альбом PINTEA:GORY можна на Google music, Apple music, Deezer і Spotify.  

Текст: Анастасія Третякова