#НОВИНКАВМЕНЮ: The Burned – музика зірок

The Burned

Бувають моменти, коли ти сам на сам із собою. Моменти, коли вся метушня, усі проблеми відходять на другий план і залишаєшся лише ти – маленька частинка величезного Всесвіту. Ти вглядаєшся в зорі, розчиняєшся в миті і, якщо прислухаєшся, чуєш музику, яку нашіптує тобі зоряне небо. 

Засновник, фронтмен і автор пісень американського гурту The Burned Курт Баумен не лише черпає натхнення у таких митях, а й з радістю ділиться ними у своїх піснях. 

Народився і зростав  Курт у Сан-Антоніо – сільському містечку східного Техасу. У дитинстві улюбленим співаком Курта був Willie Nelson. Також він полюбляв слухати Johnny Cash і Kris Kristofferson, але потім сестра відкрила йому такі гурти як The Cure, Depeche Mode і Jane’s Addiction. Курт довго шукав свій стиль. Певний час, коли проживав у Німечинні, він грав в стилі гранж. У 2000 році у Гватемаллі разом з гітаристом Terence Malloy заснував рок-гурт Kan'Nal. Більшу частину 2001 року група виступала в Центральній Америці та Мексиці. Протримався гурт до 2009 року і 6 липня оголосив про невеличку перерву. Саме у маленькому містечку, затиснутому між горами Мексики, і народжується The Burned.

Важко віднести музику The Burned до якогось одного жанру. Це і блюз, і соул, і рок, і R&B і навіть психоделічні звуки знайшли там своє місце. «Люди описують мою музику як моторошну і темну», – каже Баумен. Свої миті вічності, які надихнули на написання таких текстів, Курт знайшов саме тоді, коли відмовився від музики і поїхав подорожувати до Мексики. «Я хотів віднайти ті глибинні переживання всередині себе, аби представити їх світу», – каже він. 

Про характер лірики Баумена бас-гітарист The Burned  Кевін Коломбі зазначає: «Його пісні показують магію диких вогнів і вмираючої іскри і думки, які приходять до тебе, коли ти, наодинці, проводиш усю ніч під великим небом зірок».

У 2010 році The Burned презентували свій перший альбом з однойменною назвою. Слухачі, на подив Курта, дуже тепло відгукувалися про платівку, називаючи її фантастичною. Найвідоміша пісня з альбому – “Make believe” – пролунала у 17 серії 3 сезону «Пліткарки». Голос, від якого мурашки по шкірі, шепоче тобі: «Make believe in miracles, my friends». І чудеса сталися для The Burned.  Фанати гурту спонукали хлопців до лайв-виступів. Перший альбом став успішною главою в історії гурту. 

Що ж сталося потім? Достеменно невідомо. Гурт, який підкорив моє серце, після кількох виступів пішов у підпілля. Офіційних заяв про розпад чи перерву не було, і я з ностальгією слухала кілька пісень першого і єдиного альбому, лірика і музика яких торкнулася моєї душі. 

У 2018 році я отримала сповіщення, що на ютуб-каналі The Burned з’явилося нове відео. Важко описати мої емоції. Я і хотіла, і боялася слухати нову пісню після стількох років. The Burned стали для мене такими рідними і своїми. Вони були моїм маленьким секретом. Нова пісня могла як і потішити, так і розчарувати. Але після перших акордів я зрозуміла, що не мала права навіть допустити думки про те, що пісня може бути не такою містичною і прекрасною, як решта. “Numb” відкрила нову еру для The Burned. До альбому Dark Red Sun ввійшли всього лиш чотири пісні.

Хоча The Burned не прагнуть популярності і не збирають великі концертні майданчики, я вірю, що такими маленькими кроками вони прийдуть до справжньої величі. Їхні пісні може відчути лише той, хто чує музику зірок. Можливо, це саме ти?

Текст: Мар'яна Телючик

Фото: NutiniPhotography