Оскар-2019: хто отримав нагороди

В ніч на 25 лютого Американська кіноакадемія роздала чергову порцію нагород. Розповідаємо, хто отримав заповітну статуетку цьогоріч. 

В ніч на 25 лютого Американська кіноакадемія роздала чергову порцію нагород. Розповідаємо, хто отримав заповітну статуетку цьогоріч. 

Найкращий фільм
“Зелена книга”

 

Заснована на реальних подіях історія розповідає про джазового піаніста та його водія. Подорожуючи, вони користуються “Зеленою книгою”, яка є своєрідним путівником по безпечних місцях Південної Америки для афроамериканців. Головні ролі у стрічці виконали Вігго Мортенсен та Махершала Алі.

Найкращий режисер
Альфонсо Куарон (“Рома”)

Фільм-автобіографія, який режисер намагався зробити максимально наближеним до реальних спогадів зі свого життя. Навіть актори у фільмі максимально схожі зовні на родичів Куарона. Ще одну статуетку “Рома” отримала за найкращу операторську роботу.

 

Найкращий оригінальний сценарій
“Зелена книга”

 

Історія, яка розповідає про батька сценариста фільму отримала в загальному три нагороди.

Найкращий адаптований сценарій
“Чорний куклукскланівець”

Парадоксальна історія, події якої відбуваються в Америці на межі 80-х років, розповідає про те, як афроамериканський поліцейський настільки входить в довіру до місцевого угруповання куклуксклану, що отримує пропозицію стати їхнім лідером. 

 

Найкращий актор
Рамі Малек (“Богемна рапсодія”)

 

“Певно, я не був очевидним вибором, але, здається, все склалося”, ㅡ скромно коментує свою перемогу актор. Загалом фільм отримав 4 статуетки з 5 номінацій.

Найкраща акторка
Олівія Колман (“Фаворитка”)

Нагородження акторки стало дуже несподіваним у цій номінації, оскільки найбільше “Оскар” прогнозували Ґлен Клоуз. До слова, це єдина нагорода “Фаворитки”.

 

Найкращий актор другого плану
Махершала Алі (“Зелена книга”)

 

Це вже друга нагорода актора. В цій номінації також були Сем Елліот, Річард І.  Ґрант, Адам Драйвер.

Найкраща акторка другого плану
Реджина Кінґ (“Якби Біл-стріт могла заговорити”)

Сюжет фільму розгортається навколо дівчини, яка намагається врятувати свого хлопця, обвинувачуваного у зґвалтуванні. Фільм ㅡ екранізація однойменного роману Джеймса Болдвіна.

 

Найкращий анімаційний фільм
“Людина-павук: навколо всесвіту”

 

Мультфільм компанії Sony, який розповідає про життя та будні підлітка Майлза Моралеса, які він поєднує із супергеройськими завданнями.  І він навіть не підозрює, що насправді існує декілька версій Людини-павука...

Найкращий фільм іноземною мовою
“Рома”

Ще одна нагорода за автобіографічні спогади режисера ㅡ у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою”.

 

Найкращий документальний фільм
“Без страховки”

 

Цьогоріч у цій номінації нагороду забирає National Geographic. Документалка-переможець розповідає про те, наскільки небезпечним є альпінізм без страховки.

Найкращий саундтрек
“Чорна пантера”

Нагороду взяв композитор фільму Людвіг Йоранссон, який також продюсує Childish Gambino.