Спайдер-Мен ー нова Залізна людина?

spider man

У «Далеко Від Дому» ми бачимо Пітера Паркера (Тома Холланда), який оговтується після смерті людини, яка стала для нього другим батьком – Тоні Старка.

Пітер дуже втомився і йому хочеться втекти від обов’язків Месника та питань усього світу, який чекає, що саме Людина-Павук стане наступною Залізною Людиною. Поїздка з класом у Європу здається йому доброю думкою, але усі плани про відпочинок змінюються, коли Нік Фьюрі (Семюель Л. Джексон)  з’являється на горизонті з новим харизматичним героєм з паралельного всесвіту – Квентіном Беком (Джейк Джилленхол) та вимагає захистити планету… знову.
Фільму вдається бути легким і драйвовим, але, водночас, драматичним і глибоким. Ніщо так не змушує серця фанатів страждати, як розкидані по усьому фільму кадри гігантських муралів із Залізною Людиною. 

Пітер, який власноруч будує новий костюм Людини-Павука у лабораторії Тоні змусить посміхнутися не лише Хеппі (Джон Фавро), але й усіх глядачів, які бачать у ньому послідовника Старка. Із моментів, які зігріють фанатські серця, варто відзначити те що, у фільмі був найкращий за останні роки негативний персонаж. Містеріо Джейка Джиленхола не залишить вас байдужим. Він повністю відповідає характеру того коміксного героя, якого від нього чекали фанати. Непередбачуваний, злий геній, який хоче помститися Тоні Старку за те, що він не сприйняв його винахід так, як того хотів сам Містеріо. 
Він майстерно маніпулює Пітером та швидко здобуває у руки найпотужнішу зброю, яку Старк залишив Паркеру. Щоб повернути її назад, наш герой потрапляє у страшні тенета ілюзій Містеріо, які ледь не коштували підлітку життя.

Протягом фільму Паркер проходить багато етапів  дорослішання. Хоча йому дуже легко повірити Містеріо, адже той єдиний, з ким Паркер може обговорити супергеройські проблеми, він розкриває його злодійські наміри. Пітер освідчується у своїх почуттях ЕмДжей (Зендайя), сам будує костюм Людини-Павука та перемагає Містеріо без сторонньої допомоги. Перед нами постає більш дорослий персонаж, який багато чого втратив і нарешті зрозумів, що як би він не хотів втекти від своєї суті, вона наздожене його. Перш за все, він – Людина-Павук і якщо він не стане на захист людей, то хто?

Найсерйозніша подія фільму відбулася у сценах після титрів. Містеріо залишив свій останній фокус на фінал і дістався до Пітера навіть після своєї смерті. Він звинуватив Паркера у тому, що той іде вбити його та використовує дронів Старка задля цієї мети. Наступним ударом стає те, що Бек оприлюднює ім’я Людини-Павука.

Тобто наш герой в очах усього суспільства виглядає, як антигерой. Його анонімніть розкрита і як повернеться до нього доля у наступних фільмах, ми не знаємо. Такий образ Пітера Паркера, який завжди знаходиться на чорній смузі свого життя, знайомий нам ще з культових фільмів Сема Реймі. Також у ролі головного ненависника Пітера повернувся Джей К. Сімонс, що не може не порадувати серця фанатів трилогії того ж Реймі з Тобі Магуайером.

Фільм залишає після себе приємні відчуття і надихає на очікування нових пригод Людини-Павука. А доки дата повернення Пітера Паркера на великі екрани невідома, я переглядатиму усі фільми Марвел та чекатиму на «Чорну Вдову» у 2020-му.

Текст: Дар'я Попкова