Я - фанат Rammstein

rammstein

Наша нова рубрика ー про любов. Любов музичну. В ній ви ділитеся історіями про те, як у ваше життя прийшли улюблені гурти чи виконавці. 

Сьогодні свої історії розповідають фанати Rammstein.

Марія

Вперше я почула Rammstein в далекому 2002-му. Мені тоді було чотири роки. У той час мені дуже подобалася пісня Engel  в основному через художній свист на початку пісні. На диску був записаний кліп з кадрами з аніме "Євангеліон", що теж зіграло свою роль. Так, до початкової школи я вже щосили заслуховувалася альбомами Mutter і Reise, Reise. У той час я любила цю музику за ритмічність, простоту і драйв. Мені подобалася енергійна музика.

Пізніше Rammstein відійшли на другий план. Знову вони повернулися в моє життя разом з чарівним хлопцем, з яким я познайомилася в таборі, коли мені було 13. Це було кохання з першого погляду і повернення в улюблених німців з головою ー хлопець любив Rammstein до божевілля, слухав тільки їх і всіляко демонстрував свою до них любов. Так, другий "захід" був пов'язаний з альбомом Liebe ist fur Alle da і тепер цінність музики полягала в її драйві і сексуальності. Це був вибух емоцій, як і перше кохання до людини, яка вела себе, як і годиться фанату цієї музики ー дуже імпульсивно.  Природно, після розставання, я знову віддалила німців від себе, цього разу усвідомлено і якнайдалі.

Остання хвиля глибокої платонічної любові до їхньої музики пов'язана з моїм чоловіком. Спочатку він полюбив їх за балади, глибину музики, прихований сенс текстів і нордичну похмурість, а після цього і я, полюбивши цю людину, прив’язалася до них. 

Я купила майже всі альбоми групи, навіть новий Rammstein. Ціную в музиці енергію, пристрасть і той вир, який відволікає від повсякденної рутини і реальності. Дуже люблю голос Тілля, глибокий і оксамитовий. Також поклоняюся майстерності музикантів. Зараз улюбленим альбомом однозначно є Herzeleid. Він шалений, потужний, схожий на одну велику галюцинацію. 
Однак, улюблена пісня ー Haifisch. Мені здається, вона відображає мою сутність, як людини. Я помітила, що стала уважніше ставитися до текстів пісень. Згодом улюблені пісні змінюються, як і настрій. Однак, можу сказати точно, що Rammstein в моєму житті такі ж постійні, як і сама любов.

Настя

Першою піснею, яку я почула, була Ohne dich, причому це був кліп по MTV, мені було 12 років, і спочатку я взагалі подумала, що це фільм про альпіністів, тож сіла його дивитися.  Через 3 хвилини я ридала і сиділа в шоці: мене навіть не стільки взразив сенс кліпу, скільки пронизлива, сумна музика з тягучим вокалом німецькою, яка ще тоді  здавався грубою.
Потім я дорослішала, з'явився інтернет і доступ до будь-якої музики, і якось я спробувала знайти цей кліп, який засів в голові з того часу. Знайшла. Так і познайомилася з рештою творчості Раммів.

Мене привабило все й одразу. Сюрреалістичні кліпи, кожен схожий на окремий фільм, найсильніша музика, яка поєднувала і агресію, і енергетику, нереальну красу, і печаль, а найголовніше ー моє улюблене поєднання року та електроніки, Тілль, красивий як бог🙃, лайви з королівським розмахом, від яких зносило дах навіть при перегляді вдома з комп'ютера. Словом, все разом.
Мої найулюбленіші пісні це ー Mein herz brennt і Mein teil, вони для мене най-най, враховуючи, що в плеєрі у мене близько 30 їхніх пісень. Ohne dich досі дуже значима, ця улюблена пісня мого найближчого друга, вона нас ніби як пов'язує.

 

 

Взагалі це не найулюбленіша моя група, але в топ-5 входить. Із задоволенням досі слухаю і дивлюся концерти, лише новий матеріал не сильно заходить, та й сольний проект Тілля якось не дуже.  Але в іншому люблю, ціную і поважаю. Мрію потрапити на концерт.

Оля

Вперше я почула про Rammstein у далекому 9 класі. Тоді ще було популярним передавати пісні по bluetooth. І от, наше знайомство ー пісня Rosenrot. Чесно кажучи, тоді голос Тілля мені здавався трохи страшним і неприємним, але все одно його хотілося слухати знову і знову.

Десь в класі 11-му я на певний час забула про них та і про музику загалом, адже готувалася до іспитів, це був важкий для мене рік. Проте коли нарешті вступила в університет, любов до музики гурту спалахнула знову. Я зібрала у свій плейлист усі альбоми, заслуховувала їх до дір, передивлялася живі виступи. 

Улюбленим кліпом для мене завжди був і буде Mein Teil. Ця моторошна історія дуже яскраво врізалася в мою пам’ять. Взагалі все, що знімають Rammstein можна розглядати як окремі фільми, адже в кожному є історія, сюжет та сенс. 

Що для мене означає їхня музика? Це сила, таємниця, трохи шаленства, яке не вписується в рамки та епатаж (в найкращому сенсі цього слова). 

Можливо, колись це захоплення не буде таким сильним, але поки я насолоджуюсь і кайфую від кожної почутої ноти.