Як і де краще купувати квитки на k-pop концерти в Європі?

k-pop concert

Встигнути купити квитки на концерти відомих виконавців той ще челендж, що іноді нагадує Голодні Ігри в реальному житті. Одразу пригадується це епохальне: «І нехай удача завжди буде на вашому боці», коли секундна стрілка підходить до 12, напружується рука, що уже готова натискати на «оновити сторінку». Звучить це все дуже хвилююче, але перше і основне, що потрібно пам’ятати при покупці квитків на будь-які гарячі події – не панікуйте. 

Спершу перевірте швидкість вашого інтернет-з’єднання (це можна зробити на спеціальних сайтах), також перевірте чи заряджені всі ваші пристрої. Якщо у вас є можливість використати кілька девайсів, обов’язково це зробіть. До прикладу, деякі сайти краще завантажуються саме через мобільні телефони. Не соромтеся попросити про допомогу своїх друзів, колег чи родичів, а якщо вони відмовляются підтримати вас у цьому «important business», то конфіскуйте їхні девайси на годинку-другу, як плату за моральну травму :)

А тепер про все по порядку. Виберіть зі списку туру дату та місто, куди б ви хотіли потрапити на концерт, зверніть увагу на місце його проведення. Не полінуйтеся скопіювати назву концертного майданчика і знайти його сторінки у соцмережах Twitter, Facebook та Instagram, підпишіться на їхні профілі та слідкуйте за інформацією, яку вони постять, це важливо. Придивіться також до  офіційних сайтів концертних майданчиків та перевірте як вони працюють. До прикладу, Stade de France, стадіон у Франції, де можна було придбати квитки на шоу BTS в Парижі, був дуже зручним у користуванні, не зависав, ставив відвідувачів у чергу за півгодини до офіційного старту продажу, що дозволило їм рівномірно розподілити навантаження на сайті та уникнути збоїв. Черга рухалася повільно, але зрештою перенаправляла вас до розмітки стадіону, де можна було обрати місця та спокійно оформити їх, маючи 15 хвилин часу. А от Merсedes-Benz Arena у Берліні зависла прямо на старті продажу і завантажилася лише після солд-ауту, тому завжди майте відкритими у вкладках  браузера 2-3 сайти, якщо один із них не працює. 

Найпопулярнішим способом купувати квитки є ticketmaster, та саме через те, що це найбільш відомий та найбільш відвідуваний сайт, ми не рекомендуємо ним користуватися. Сайт ticketmaster часто не витримує великого напливу відвідувачів, періодично зависає, або ж ставить вас у довжелезні черги, які на півдорозі обриваються, а ви не встигаєте зловити квитки до солд-ауту. Єдиний випадок, коли ми все ж таки можемо порадити скористатися ticketmaster, це саме час після солд-ауту. Протягом дня періодично оновлюйте сайт, і, можливо, вам пощастить зловити квиток чи кілька. Також ticketmaster краще працює з мобільного телефону. 

Далі до найменш відомого та мого улюбленого способу, що зазвичай спрацьовує на 100%. Купуйте квитки на сайтах тієї країни, куди ви збираєтесь на концерт. Для цього знову повернемося до моніторингу постів у соціальних мережах концертного майданчика або організатора. Зазвичай список офіційних дистриб’юторів та посилання на їхні сайти вони публікують у своєму твіттері. Так, до прикладу, на Love Yourself тур у Берліні окрім ticketmaster та офіційного сайту Merсedes-Benz Arena, квитки можна було придбати на сайті eventim. У Парижі це були fnac. та carrefour. Моя головна порада для цього способу – завжди тримайте відкритим у новій вкладці годинник, що показує реальний час у тому місці, куди ви збираєтеся їхати, і на 58 секунді оновлюйте сайт з квитками. Так на eventim мені вдалося вихопити два останніх квитки з трьох, а на fnac. до мене в корзину потрапило аж 7 квитків.  Єдиний мінус цього способу в тому, що у вас немає можливості обрати бажаний сектор та місця, лише потрібну вам цінову категорію, а місця випадають рандомно. Та все ж  це краще, ніж нічого.  

Що стосується усіх цих сайтів, обов’язково зареєструйтеся за кілька днів або за день до початку продажу, щоб зекономити час і не нервувати під час покупки. Пам’ятайте, що залежно від сайту, ви матимете лише від 5 до 15 хвилин на оплату та оформлення квитків, не витрачайте його ще й на реєстрацію. Відкрийте сайти у нових вкладках за годину до офіційного старту продажу, деякі з них поставлять вас у чергу, тому чим раніше ви там опинитеся, тим швидше дістанетеся до квитків. Для сайтів, які потрібно оновлювати самостійно, не забудьте відкрити годинник у новій вкладці та слідкувати за часом. Якщо ви користуєтеся VPN, вимкніть його на час купівлі квитків! 

Якщо ж ви все-таки не встигли купити квитки, не опускайте руки. Оновлюйте сайти типу ticketmaster та другорядні сайти протягом дня, поодинокі квитки будуть з’являтися тут і там. Не забувайте перевіряти сайти та соцмережі концертних майданчиків, у них також може з’явитися квота квитків,  про що вони обов’язково вас повідомлять. До прикладу, на сайті Stade de France досі можна придбати квитки на обидва концерти в Парижі, а у касі Merсedes-Benz Arena у день концерту з’явилося 7 віп-квитків, про що вони написали у своєму твіттері. 

І ще одна важлива порада: якщо в омріяному вами місці відбудеться два концерти, націльтесь на другий, він буде мати значно менший наплив відвідувачів, а отже більше шансів. Слідкуйте за тим, як відбувається продаж першого дня, до прикладу, у твіттері. Введіть у пошук назву виконавця та місто і слідкуйте за твітами у реальному часі, це може допомогти вам зрозуміти, які сайти працюють краще, які мають чергу, а які треба оновлювати самостійно та безліч інших нюансів, що допоможуть вам скласти план того, як діяти у ваш день продажу та які варіанти варто відкинути. 

Перелік сайтів, на яких можна слідкувати за анонсами k-pop концертів у Європі.

На сайті  unitedkpop.com у розділі events можна знайти новини про майбутні події, такі як: концерти, фанміти, ексклюзивні події, майстер-класи та к-поп вечірки. 

Якщо ви раптом знаєте польську мову, то дуже інформативною для вас буде сторінка EyesOnKorea, вони публікують інформацію про майбутні концерти к-поп виконавців у Європі.

На сайті mymusictaste ви можете ставити так звані «мейки»  голосувати за приїзд свого улюбленого артиста до певного міста. Чим більше «мейків», тим більше шансів на те, що концерт відбудеться. А якщо ви будете активним користувачем і потрапите у топ 10, то зможете отримати віп-квиток безкоштовно. 

Beyond Ent  фейсбук концертного агентства, яке організовує європейські тури к-поп виконавців. На їхній сторінці ви можете знайти актуальні концерти та слідкувати за анонсами.

Young Bros  ще одні організатори к-поп концертів та вечірок у Європі. 

Сподіваємося, ця інформація була для вас корисною!

фото: BY.ZERO Photography